Dominium Invest
Filtruj wyniki:

Hiszpania w czołówce wakacyjnych wyjazdów polaków w 2015

15.04.2015


Kraj fiesty i sjesty, jak często określana jest Hiszpania, od lat jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez Polaków miejsc w Europie. Tendencję potwierdzają także najnowsze badania CBOS, z których wynika, że w tym roku ponownie na Półwysep Iberyjski wybierze się wielu Polaków. Czy w 2015 r. padnie rekord?

Po słonecznej stronie emerytury

06.02.2015


Poziom życia w Polsce rośnie – mimo panującej atmosfery pesymizmu i umiłowania do narzekania, na podjazdach Polaków stoją coraz lepsze auta, a czas wolny spędzają oni coraz częściej za granicą. Dlaczego zatem nie pomyśleć o tym, by zafundować sobie wakacje na pełny etat?

Pajęcza sieć i hiszpańska loteria – świąteczna podróż po Europie

17.12.2014


Zbliżający się wielkimi krokami okres Świąt Bożego Narodzenia to dla wielu osób najpiękniejszy czas w roku. Ośnieżone ulice, rozświetlone dekoracjami domy, a w sklepach – przedświąteczny szał zakupów. Tymczasem Boże Narodzenie ma tyle twarzy, w ilu krajach jest obchodzone.

DOMINIUM INVEST W MEDIACH ELEKTRONICZNYCH

11.12.2014


W internecie pojawił się artykuł przedstawiający możliwości inwestycyjne w Dominium Invest i atrakcyjność hiszpańskich nieruchomości dla potencjalnych inwestorów.

DOMINIUM INVEST W MEDIACH

04.11.2014


Wywiad z Prezesem Zarzadu Spółdzielni, Ireneuszem Staporkiem, w Magazynie Krajowej Rady Spółdzielczej "Tęcza Polska" nr 10.


Wywiad dostępny jest pod tym linkiem.

DOMINIUM INVEST W GRONIE CZŁONKÓW POLSKO-HISZPAŃSKIEJ IZBY GOSPODARCZEJ!

29.10.2014


Mamy przyjemność poinformować o przyjęciu Spółdzielni Dominium Invest w poczet członków Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej. Liczymy na to, iż członkostwo w Izbie w wymierny sposób przyczyni się do umocnienia pozycji naszej firmy na rynkach obu krajów. 

INWESTYCJE W NIERUCHOMOŚCI POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

19.09.2014


Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Deutsche Bank PBC, ponad 44% Polaków wskazuje na nieruchomości jako formę inwestycji przynoszącą największy zysk (na dalszych miejscach znalazły się lokaty bankowe, inwestycje giełdowe i złoto). Przekonanie o tym, że nieruchomość jest najlepszym sposobem inwestowania, zwiększa się wraz z poziomem wykształcenia – od 20% wskazań wśród osób z wykształceniem podstawowym do ponad połowy (50,7 proc.) respondentów posiadających wykształcenie wyższe.

GDZIE INWESTUJĄ POLSCY KREZUSI?

20.08.2014


Wśród stu najbogatszych Polaków, których listę publikuje co roku magazyn Forbes, z branżą nieruchomości bezpośrednio związanych jest kilkunastu biznesmenów, zarabiających m.in. na mieszkaniowej i komercyjnej działalności deweloperskiej, a także kupnie oraz wynajmie powierzchni biurowych i handlowych. Dodając do tego zależne od rynku nieruchomości branże pochodne, takie jak budownictwo, hotelarstwo, materiały budowlane itd., otrzymamy liczbę o wiele większą. Jak się okazuje, jedna trzecia z setki polskich magnatów finansowych opiera swój zysk na obrocie nieruchomościami, co potwierdza popularną maksymę rynkowych spekulantów, według której „nie istnieją lepsze sposoby na zarabianie pieniędzy, niż giełda i nieruchomości”.

JAK BEZPIECZNIE INWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚCI ZAGRANICZNE?

15.07.2014


Nieruchomości zagraniczne to świetna alternatywa dla krajowych sposobów pomnażania kapitału, dostępna dla posiadaczy nawet najskromniejszych środków. Wybierając kraj i pośrednika warto jednak pamiętać o kilku prostych zasadach. Jak wykazują przeprowadzane analizy, najłatwiej wynająć nieruchomość znajdującą się w najdroższej lokalizacji, np. w nadmorskich kurortach w tzw. pierwszej linii brzegowej. Pamiętajmy, że przy zakupie nieruchomości duże znaczenie mają nie tylko nasze osobiste preferencje, ale warunki ekonomiczne danego kraju, w tym ochrona prawa własności i stabilizacja przepisów prawnych. Dlatego do przeprowadzania transakcji najlepiej wybierać rodzime firmy, posiadające pełnomocników na terenie kraju, w którym znajduje się nieruchomość, aby w przypadku jakiegokolwiek nieprzewidzianego zdarzenia móc dochodzić swoich racji. Dzięki przestrzeganiu tych podstawowych reguł unikniemy niepotrzebnego ryzyka i bezpiecznie osiągniemy zyski z wynajmu domu lub apartamentu za granicą.

Azul Vila Polsko-Hiszpańska Izba GospodarczaKrajowa Rada SpółdzielczaChcę pomagać