Dominium Invest

INWESTYCJE W HISZPANIIWyobraź sobie lazurowe morze, w którym odbija się niebo w tym samym odcieniu błękitu. Albo palmy rzucające smukłe cienie na rozgrzany piasek… Właśnie takimi widokami kuszą zanurzone w słońcu plaże w Costa del Sol i Costa Blanca na południu Hiszpanii, gdzie Dominium Invest kupuje i wynajmuje nieruchomości.

Prawie trzysta słonecznych dni w roku sprawia, że w magicznej krainie tapas i gajów pomarańczowych sezon turystyczny trwa bardzo długo, a domy i apartamenty w hiszpańskich kurortach pozostają obiektami najbardziej pożądanymi dla inwestorów. Ze względu na kryzys ekonomiczny, z jakim niedawno przyszło zmierzyć się temu krajowi, ceny nieruchomości znacząco spadły – podnosząc tym samym poziom opłacalności inwestycji dla przedsiębiorców z Polski. Jednocześnie nawet w czasach kryzysu wspomniane nieruchomości utrzymują wysokie ceny najmu, ponieważ dzięki klimatowi sprzyjającemu wakacyjnej beztrosce Hiszpania była, jest i będzie największą turystyczną potęgą Europy.

Dbając o atrakcyjność nabywanych apartamentów, która przekłada się na wysokie zyski z ich wynajmu, wybieramy apartamenty w pierwszej linii brzegowej – z widokiem na morze. Korzystając z dogodnej lokalizacji, nasi goście mogą odkrywać Hiszpanię od strony wody, wypoczywając na przepięknych plażach, nurkując, żeglując czy surfując – albo od strony lądu, zwiedzając liczne zabytki i rozkoszując się przysmakami lokalnej kuchni w przytulnych tawernach.

Costa del Sol znaczy po hiszpańsku „wybrzeże słońca”. Ponad sto piaszczystych, złotych plaż, czyste morze i liczne szkoły sportów wodnych, a także będące synonimem luksusu pola golfowe to gwarancja napływu turystów poszukujących odpowiednich, komfortowych miejsc noclegowych. Bogata infrastruktura sprawia, że w słynnych kurortach takich jak Marbella, Torremolinos czy Benalmádena co roku pojawiają tłumy ludzi z całego świata, w tym znani celebryci, członkowie rodzin królewskich czy gwiazdy kina.

Z podziwianymi ze Skały Gibraltarskiej krajobrazami, wyprawami do malowniczych miasteczek „pueblos blancos” czy pokazami delfinów w okolicy Costa del Sol konkurować mogą tylko atrakcje siostrzanego regionu Costa Blanca. Urzekające stare miasto stolicy regionu Alicante, zachęcające do spokojnego zwiedzania wszystkich jego zakątków, okoliczne parki tematyczne dla dzieci i pulsujący od muzyki klubowej Benidorm to tylko niektóre niespodzianki, które czekają na turystów na „białym wybrzeżu”.

Położone przy hiszpańskiej linii brzegowej nieruchomości stanowią doskonałą bazę wypadową egzotycznych wycieczek. Zaledwie kilkadziesiąt minut zajmuje przeprawa promem z kontynentu do orientalnego, pełnego kontrastów Maroka, na gwarną Ibizę lub rajską wyspę – Majorkę, opisywaną przez Fryderyka Chopina: „niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie”.

Azul Vila Polsko-Hiszpańska Izba GospodarczaKrajowa Rada SpółdzielczaChcę pomagać